rss

پنج شنبه نوزدهم 9 1394


افزایش امنیت وب سایت

راه های افزایش امنیت وب سایت پس از طراحی سایتیکی از مهم ترین نکاتی است که باید در هر وب سایتی مورد توجه قرار گیرد . یکی از روش های افزایش امنیت وب سایت استفاده از یک سرور امن هست ، سرور امن با خریداری یک هاست یا سرور با امنیت بالا امکان پذیر خواهد بود ، در سرور های امن معمولا از فایروال های قدرتمند برای حفظ امنیتی سایت ها استفاده می شود ، همچنین برای افزایش امنیت وب سایت ها استفاده از فایروال های نرم افزاری و سخت افزاری است که باعث می شود امنیت وب سایت ها در سرور ها افزایش یابد و حمله های هکری کاهش یابد.

یکی از مضر ترین حملات هکری که هیچ راه و روشی برای مقاله با آن در اسکریپ و برنامه نویسی سایت ها  وجود ندارد حملات دی داس برای وب سایت ها است ، این نوع از حملات هکری را تنها با استفاده از فایروال های سخت افزاریمی توان امنیت را در وب سایت ها در دسترس داشته باشیم .

یکی دیگر از روش های افزایش امنیت در وب سایت ها استفاده از ادرس اختصاصی در مدیریت وب سایت ها می باشد ، از دیگر راه های افزایش امنیت در وب سایت ها استفاده از رمز گزاری از فایل ادمین سایت می باشد. با رمز گزاریبر روی فایل ادمین سایت هکر نمی تواند با روش های ساده ورود به فایل های موجود در سرور شما به فایل های مدیریت سایت شما دسترسی داشته باشد .عدم دسترسی به فایل های میدریتی هک اطلاعات شما غیر ممکن خواهد شد.

تغییر پرمیشن های فایل های سایت هم از دیگر مواردی است که باعث افزایش امنیت اطلاعات سایت شما خواهد شد.

از موارد بسیار مهمی که در سایت ها باید رعایت شود تا امنیتش تامین گردد، عدم استفاده از افزونه ها و کامپوننت های غیر ایمن در دنیای اینترنت است.

اگر از سیستم های مدیریت متن باز استفاده می نمایید ، میتوانید از ابزارهای امنیتی که برای هر سیستم مدیریت محتوا ارائه شده است هم استفاده نمایید ، بطور مثال برای سیستم های مدیریت محتوای جوملا ، وردپرس  و … افزونه های امنیتی بسیار زیادی وجود دارد که امنیت سایت شما را افزایش می دهد.

در مقالات آینده آموزش طراحی سایت اینتن سعی خواهیم کرد اطلاعات بیشتری در مورد آموزش طراحی سایت به شما عزیزان ارائه نماییم.

 افزایش امنیت وب سایت پس از طراحی سایت به کمک سرور امن


(0) نظر | برچسب ها :
X