rss

سه شنبه نهم 4 1394
امروزه با پیشرفت و گسترش روز افزون فناوری ، کسب و کار ها نیز تغییر کرده ووارد مرحله ی تازه ای شده اند که آن را با نام تجارت الکترونیک می شناسیم.تجارت الکترونیک در قالب شکل های مختلفی (B2B , B2C , C2C و ...)ظهور کردهو تقریبا تمامی کسب و کار ها را متحول کرده است. نکته ی حائز اهمیت در اینمبحث تغییر شکل و نحوه ی بازاریابی های جدید در این حوزه می باشد، بازاریابی اینترنتی یکی از راهکار های کارامد و تاثیر گذار جذب مشتری می باشد.

بازاریابی اینترنتی

به مجموعه راهکار های جذب مشتری که با زیرساخت های اینترنتی و فناوری اطلاعات انجام می شود بازاریابی اینترنتی گفته می شود. یکی از اولین قام هاو تاثیر گذارترین آن ها طراحی سایت می باشد، این سایت به عنوان شناسنامه یاینترنتی کسب و کار به حساب آمده و یک تامل سازنده بین مشتری و صاحبان کسبو کار به وجود می آورد.نمونه ی موفق از این نوع سایت ها طراحی سایت فروشگاهی می باشد.

راهکار های بازاریابی اینترنتی

· سئو سایت

پس از طراحی سایت  نوبت به سئو می رسد . سئو و بهینه سازی سایت یکی از بهترین و کم هزینه ترین روش های بازاریابی اینترنتی است، با استفاده از این تکنیک سایت شما دررتبه های نخست نتایج جستجو نشان داده می شود و موتور های جستجو به عنوان سایت منبع و مرجع برای کاربران تبدیل به بازاریابت و تبلیغ کننده ی سایت شما در حوزه های فعالیتی خاصی که در نظر دارید ، می شوند.

· ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یا همان بازاریابی اینترنتی که با نام "ارسال ایمیل های تبلیغاتی" نیز شناخته شده است، یکی دیگر از روش های بازاریابی اینترنتی استکه در آن ایمیل های هدفمند به آدرس ایمیل های کاربران فرستاده می شود.

· بازاریابی شبکه های اجتماعی

شبکه های اجتماعی یکی از پر مخاطب ترین مکان های اینترنتی بوده و می توان با حضور موثر در این شبکه ها و بکارگیری روش های جدید و مدرن بازاریابی شبکه های اجتماعی تاثیر زیادی بر روی کسب و کار خود گذاشت.

· تبلیغات کلیکی

ممکن است شما هم در نتایج جستجو و یا در برخی از سایت ها این مورد را مشاهده کرده باشید، در این روش برخی از سایت ها و موتور های جستجو با در نظر گرفتن فضاهای خاصی برای این کار با تعیین مبلغ مشخصی برای هر کلیکی که توسط بازدید کننده بر روی تبلیغ انجام می گیرد اقدام به بازاریابی و تبلیغات برای سایت مورد نظر می کنند.

· بازاریابی محتوا

در این روش از بازاریابی اینترنتی با تشریح کامل محصول ، خدمات و ویژگی هایآن ها اطلاعات کاملی را در اختیار افراد قرار داده و این افراد با مقایسه ویژگی ها و خواص محصول و خدمات تبدیل به مشتری می شوند ، مهمترین ویژگی اینروش بازاریابی اینترنتی تبدیل افراد به مشتریان دائمی و بلند مدت است که در بسیاری از موارد خود این افراد نیز بدون آنکه بدانند کار تبلبغ و بازار یابی را برای شرکت هدف انجام می دهند. نمونه ی بارز بازاریابی محتوا شرکت های سازنده ی موبایل و تلفن همراه می باشند که اطلاعات کاملی از نوع محصول وفناوری ساخت در اختیار افراد قرار می دهد.
(0) نظر | برچسب ها :
X