rss

پنج شنبه بیست و هفتم 1 1394

طراحی سایت پرتال (پورتال)

تعریف پورتال

پورتالدرگاهی برای اطلاعات سازمان دهی شده و مورد نیاز کاربران با استفاده از ابزارهایی که محصور زمان و مکان نیستند،است.بنابر این تعریف کاربران برای استفاده از پرتال نیاز به داشتن نرم افزار یا سخت افزار خاصی ندارند ،در واقع پرتال یک وبگاه است که در سمت بالا بردن خود برای اولین شدن در اینترنت حرکت می کند.به پورتال ، وبگاه –لنگرگاه و گذرگاه نیز می گویند. طراحی سایت ” پورتال سازمانی “

 portal3

پرتال/ پورتال سازمانی

استفادهاز پرتال در عرصه های مختلف برای کاوش و بازیابی اطلاعات در اینترنت ازدر سال ۱۹۹۷ مورد توجه قرار گرفته است .که در حال حاضر نیز شرکت هایی مانند مایکروسافت و ای بی ام و سایر شرکت های بزرگ در این زمینه وارد رقابت شده اند.پرتال در حقیقت سایتی است که کاربر نقش خاصی در آن دارد و برای خود مکان مشخصی فراهم شده است ،در اصل سایتی که جنبه تبلیغی و معرفی ندارد را پورتال گویند.ایجاد و طراحی سایت پورتالی پیچیده تر از سایت های معمولی است.

دو هدف اصلی طراحی سایت پورتالی برای سازمان ها:

۱-      مدیریت متمرکز اطلاعات سازمانی در موسات

۲-      ارائه خدمات اطلاعاتی روز آمد

ایجادیک وبگاه واحد برای دست یابی به اطلاعات و خدمات وبگاه های دولتی و قسمت خاصی از سازمان های غیر دولتی بدون اینکه مستقیم به این سازمان ها مراجعه شود.این در گاه ها در وحله اول به معرفی امکانات و شاخصه های موجود در سازمان می پردازد.در واقع هدف اصلی از طراحی سایت پورتال ،ایجاد یک وبگاه جامع و پویا که به راحتی بتواند به راحتی اطلاع و خدمت رسانی کند.

قابلیت های پرتال های سازمانی

۱-      جستجو

۲-      فهرست موضوعات

۳-      سرویس صفحات زرد برای پیدا کردن شرکت های محلی

۴-      سرویس یافتن افراد برای ردیابی شماره تلفن ها یا پست های الکترونیکی

۵-      قیمت سهام

۶-      تیتر های خبری

۷-      وضعیت آب و هوا

۸-      نتایج ورزشی

۹-      فهرست رویدادها

۱۰-  تالارهای گفتگو

۱۱-  تابلو های پیام ها

۱۲-  …

وبسیاری از قابلیت های کاربردی دیگر ؛ پورتال ها را حقیقتا به محیط شبکه ایتبدیل کرده اند که کاربران پس از چند بار استفاده از آن و رفع نیاز خود دیگر نمی توانند از عضویت در آنها چشم پوشی کنند.البته این بدان معنی نمی باشد که پرتال کاربر را وابسته به یک محیط خاص شبکه کند ،بلکه به معنی ایجاد اعتماد برای کاربران است به منظور انجام امور تجاری و اداری .

خصوصیات و ویژگی های پرتال

۱-      قابلیت دسته بندی مطالب

۲-      مدیریت مطالب دسته بندی شده

۳-      ارائه ابزارهای تولید مطلب

۴-      امنیت خوب

۵-      پشتیبانی از زبان های مختلف دنیا

۶-      سهولت در دسترسی

۷-      بروز رسانی آسان

۸-      قابلیت سفارشی سازی و مدیریت از طریق کنترل پنل خاص

۹-      …

تقسیم بندی پورتال از نظر دامنه

۱-      پورتال های افقی:محدوده تحت پوشش این پورتال ها بسیار زیاد است.مثلا یاهو یک پورتال افقی است.

۲-      پرتال های عمودی:محدوده پوشش این پورتال ها یک موضوع یا مطلب خاص است.

محتوا یکی از مفاهیم اصلی پرتال می باشد ، محتوا را در حالت کلی هر شئ الکترونیکی مانند : تصاویر ، صدا،اسناد و…

banner2

پورتال اعمال زیر را روی محتوا انجام می دهد که باید در طراحی سایت پرتالی نیز مد نظر قرار گیرند:

۱-      جمع آوری اطلاعات از منابع مختلف

۲-      دسته بندی اطلاعات ، اختصاصی کردن

۳-      توصیه و معرفی محتوا از طریق خود پرتال

۴-      گلچین کردن مطالب برای استفاده بهتر از آن توسط کاربر

طراحیسایت پورتالی با طراحی سایت های خاص دیگر تفاوت های زیادی دارد ، در واقع وب سایت با پورتال تفاوت هایی دارد که در زیر بطور خلاصه معرفی می شوند:

۱-     پرتال یک درگاه برای ورود به یک بانک اطلاعاتی است .پرتال یک راهنما در اینترنت نیز محسوب می شود چراکه ما را به پرتال های دیگر وصل می کند .در حالی که وب سایت حاوی مقدار زیادی اطلاعات است که فقط بر روی آن سایت قابل دسترسی است.

۲-     مطالب پرتال جنبه اطلاعات عمومی دارد چرا که مطالب پرتال از منابع متعددی تامین می شود برای همین هم در پرتال نرم افزارهایی برای کاوش و دسته بندی مطالب در نظر گرفته می شود.ولی در وب سایت اولا منابع اطلاعاتی محدود است وثانیا موضوعات دارای پراکندگی زیادی نبوده و حول یک موضوع مشخص کار می شود.

۳-     پرتال یک سیستم کاربر محور است و تمام موضوعات آن بر اساس اینکه جوابگوی نیاز کاربران باشد دسته بندی می شوند.در حالی که وب سایت موضوع محور می باشد.و در مورد یک موضوع خاص به کاربران سرویس دهی می کند.

۴-     اما در اینجا جنبه اقتصادی نیز مد نظر است و آن این است که در طراحی سایت پرتال به جنبه کسب درآمد اهمیت داده می شود در حالی در طراحی وب سایت اهمیتچندانی به این موضوع نمی شود چرا که پرتال برای کسب در آمد طراحی می شود در حالی که وب سایت بیشتر برای معرفی و تبلیغ طراحی می شود.

یک سایت پرتال در اصل از ۵ عنصر زیر تشکیل می شوند

۱-      جستجو

۲-      مدیریت محتوا

۳-      مدیریت کاربر

۴-      تعیین گروه کاری

۵-      توسعه خلاقیت فردی

آمار تقریبا دقیق برای کاربران پرتال های سازمانی

درحدود یک سوم از کاربران زمان خود را صرف جستجو می کنند ، یک سوم را در تالار گفتگو و ارسال پیام هستند و یک سوم دیگر را صرف محتویات دیگرمی کنند.قابلیت ارتباطات دور نظیر SMS قدرت پرتال های سازمانی را زیاد کرده است. با این وجود کاربران دیگر برای ارتباط با پرتال نیاز به حضور فیزیکی در محل کار یا منزل جهت استفاده از رایانه ندارند و با تلفن همراه یا تجهیزات ارتباطی بی سیم دیگر می توانند به امور اداری خود واکنش های مناسب را نشان دهند.به عبارتی دیگر پورتال ها قادر به بهره برداری مفید و موثر ازفناوری های بی سیم برای برقراری ارتباط با مشترکین خود هستند . تمامی این موارد که در مورد پرتال های سازمانی گفته شد کارایی این وبگاه ها را بیش ازگذشته نمایان می کند.

طراحیپورتال درحقیقت یکی از پیچیده ترین شاخه های طراحی سایت است که نیاز به دانش برنامه نویسی بالایی دارد که بیشتر از زبان های برنامه نویسی php و asp.net برای پیاده سازی پرتال ها استفاده می کنند.البته به دلیل متن باز بودن php که باعث کاهش هزینه و افزایش سرعت در طراحی سایت می شود معمولا ازاین زبان بیشتر استفاده می شود.

برایپیاده سازی یک پورتال قبل از مراجعه به طراح سایت باید اهداف ایجاد پورتالرا در یک متن مشخص نمایید .در این مورد باید سعی شود که اطلاعات کامل تر باشد چرا که در طراحی سایت این اهداف کلی هستند که قالب مناسبی را برای سایت تایین می کنند. در مورد پورتال نیز این مورد صادق است و هرچه اطلاعات کامل تر باشد طراح سایت بهتر می تواند برای زمان بندی و هزینه طراحی تصمیم بگیرد ، در ضمن می تواند مرجع مناسبی در طول برنامه سازی و طراحی سایت باشد.

در زیر یک انفوگراف برای طراحی سایت پورتال را می بینید:

اینفوگراف برای یک طرح سازمانی

(0) نظر | برچسب ها :
چهارشنبه بیست و ششم 1 1394

طراحی سایت اندرویدی :یکی از دغدغه های صاحبان سایت ها و کسانی که می خواهند برای شرکت و یا کسب و کار خود سایت طراحی کنند این است که آیا سایتشان بر روی تلفن همراه قابل مشاهده است؟

و یا اینکه می توانند نرم افزار اندروید اختصاصی برای سایت و شرکت و کسب و کار خود داشته باشند؟

طراحی سایت اندروید چه ویژگی هایی دارد؟

طراحی سایت اندروید چه تاثیری بر روی کسب و کار ما خواهد گذاشت؟

هزینه ی تولید یک نرم افزار اندروید اختصاصی چقدر خواهد بود؟

امروزه با فراگیر شدن استفاده از تلفن هایهوشمند و تبلت ها ، اکثر وب گردی ها و گشت و گزار های اینترنتی از این طریق انجام شده و با توجه به تعداد کاربران این حوضه، نیاز ما به داشتتن و طراحی سایت اندرویدی را بیشتر می کنند. در اینجا ما با دو مسئاله روبرو خواهیم شد:

۱-      طراحی سایت اندروید (طراحی سایت ریسپانسیو)

inten.asia

طراحی سایت اندروید ی

در طراحی سایت اندروید یا طراحی سایت ریسپانسیو ، سایت ما به نحوی طراحی و ساخته می شود که قابل مشاهده بر روی تمامی تلفن های همراه هوشمند چه اندرویدی و چه غیر اندرویدی بوده و کاملا انعطاف پذیر می باشد. در این نوع طراحی سایت ها اندازه ی صفحه نمایش مرورگرسایت مهم نبوده و با اندازه های مختلف نمایشگر ها و انواع مرورگر های مختلف سازگار می باشد. این امر به نوبه ی خود باعث افزایش میزان بازدید و کمک بزرگی برای سئو سایت و بهینه سازی سایت خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر به مقاله طراحی سایت ریسپانسیو مراجعه کنید.

۲-      طراحی سایت اندروید ← تولید و ساخت نرم افزار اندرویدی

inten.asia

طراحی سایت اندروید

مسئاله دومی که در این جا با آن روبرو هستیم تولید و ساخت نرم افزار اندروید برای سایت و خدمات آن می باشد. اگر به دنبال مشتریان ثابت در فضای اینترنت هستید و یا عضو گیری و ارائه ی خدمات اینترنتی از طریق موبایل و تلفن های همراه هوشمند را مدنظر دارید یکیاز بهترین گزینه های ممکن برای شما در طراحی سایت اندروید ، تولید و ساخت نرم افزار اندروید ی می باشد.

شما می توانید با داشتن یک نرم افزار اندرویدی برای سایت و شرکتتان خدمات ومحصولات خود را برو روی تلفن های همراه آورده و اقدام به فروش ویا معرفی آن ها کنید. داشتن مشتریان ثابت یکیدیگر از مزایایی است که این نرم افزار ها در اختیار ما قرار می دهند ، اگرنرم افزار ما دارای جذابیت ظاهری ، کارکرد آسان و روان و امنیت زیاد بوده وحجمی کم داشته باشد مطمعنا روز به روز بر تعداد کاربران و مشتریان ثابت شما از این طریق افزوده خواهد شد.

inten.asia

طراحی سایت اندروید

 • هزینه ی ساخت نرم افزار در طراحی سایت اندروید

هر نرم افزار با توجه به هدفی که برای آن ساخته می شود دارای ویژگی های خاصی خواهد بود. این ویژگی ها و میزان انتظاری که شما از یک نرم افزار اندرویدی خواهید داشت برهزینه ی تولید و عرضه ی نرم افزار تاثیر گذاشته و تعیین کننده ی میزان آن خواهد بود. استفاده از استاندارد های طراحی سایت نیز اهمیت زیادی دارد که در مرحله ی طراحی سایت باید رعایت شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره ی رایگاندر رابطه با نحوه ی کارکرد نرم افزار ها در طراحی سایت اندروید و برآورد هزینه با تیم نرم افزاری، طراحی سایت اینتن تماس حاصل فرمایید.

(0) نظر | برچسب ها :
سه شنبه بیست و پنجم 1 1394

همان طور که می دانیم بهترین راه برای افزایش رتبه در گوگل بعد از طراحی سایت خودافزایش محتوای سایت با مطالب ناب و جدید است ولی همین مطالب را باید به چهصورت در سایت انتشار دهیم خود یک مقوله ی جدا می باشد با توجه به قدرت الگوریتم های جدید گوگل و حذف تدریجی کلمات کلیدی و اهمیت یافتن محتوا ی وبسایت ها برای گوگل بعد از طراحی وبسایت ضرورت دارد تا اینکه طراحان سایت و توسعه دهندگان سایت بیش از پیش در بروز رسانی دانش خود در زمینه طراحی سایت و سئوتلاش کنند. در کل راهکارهای دیگری نیز برای بالا بردن رنکینگ وجود دارد . ما دراینجا به تعدادی از این راهکارها اشاره می کنیم که بر پایه ی الگوریتم پانداجمع آوری شده است . امید واریم که از این نکات در بهینه سازی سایت خود بهترین استفاده را بکنید . و بهتر است که در طراحی سایت از ابتدا به این نکات نیز توجه کنید .

  

محاسبه رتبه صفحات

رتبهدر گوگل یا هر موتورجستجو گر دیگر عبارت است از الگوریتم آنالیز لینک برایموتور جستجو گر که توسط آن اهمیت و قدرت لینک ها در پایگاه داده ی موتور جستجو ارزیابی و محاسبه می شود .این الگوریتم در تمام موتورهای جستجو گر بهیک شکل عمل نمی کند در حالت کلی رتبه صفحات با تعداد لینک های موجود در صفحه وب سایت قابل ارزیابی و محاسبه است .

لینکهای موجود در یک صفحه ی وب سایت می تواند :

 • Backlinks
 • Inbound links
 • Internal Links
 • External Links
 • No-Follow Links
 • Do-Follow Links

تمام موتور های جوستجو مثل گوگل و بینگ و یاهو و… این ۶ لینک را برای ارائه رتبه به صفحه ی وب سایتبررسی می کنند و یک نمره از ۱ تا ۱۰ به آن اختصاص می دهند.اما در این بین چگونگی ایجاد این لینک ها در صفحه ی وب سایت و همچنین چگونگی بالا بردن ایننمره در صفحه ی وب سایت را در زیر بررسی خواهیم کرد.

 

نکات مهم در افزایش رتبه سایت بعد از طراحی وب سایت

محتوا و مطلب و تاثیر آن در رتبه بندی و سئوی سایت

در سال ۲۰۱۲ گوگل الگوریتمی را معرفی کرد که به جای تاکید بر روی کلمات کلیدی بر روی محتوای وب سایت ، بعد از طراحی سایت تاکید داشت .لذا با توجه به این نکته لازم است برای ارتقای رتبه و رنکینگ صفحات در طراحی سایتاز محتوایی استفاده کنیم که بازدیدکنندگان را وادار کند برای بارهای متوالی به وب سایت مراجعه کند و سایت را برای خود یک منبع اطلاعاتی خوب بداند.برای این کار شما نیاز به یک نفر دارید تا از سایت پشتیبانی کند و هرروز محتوای سایت را بروز کند چرا که تولید محتوا برا وب سایت بعد از طراحی سایت از وظایف متخصص سئو نیست .

ثبت وب سایت در دایرکتوری بعد از طراحی وب سایت

این واضح است که هرچه تعداد لینکهایی که به وب سایت ختم می شود بیشتر باشد رتبه ی سایتبالا خواهد رفت . برای این کار باید بعد از طراحی سایت ، سایت را در یکی از دایرکتوری ها ثبت کنید که در زیر به معروفترین آنها اشاره شده است.

 • DMOZ
 • Yahoo Directory
 • Best of the Web
 • Ezine Articles
 • Article Base
 • Go Articles

ارسال مطلب و نظر در وبلاگ ها

بعضیاز وبلاگها این امکان را برای کاربران فراهم می کند تا اینکه به صورت میهمان بتوانند مطلب ارسال کنند . برای این کار ابتدا وبلاگهایی که دارای رنکینگ بالا می باشند را شناسایی کنید و در این وبلاگها مطلب ارسال کنید. در این وبلاگها حتی می توانید به نوشته های دیگر کاربران نظر بدید در این نظرات می توانید لینک سایت خود را نیز وارد کنید.اگر مدیران وبلاگ لینک ها را تایید کنند در رتبه سایت شما در آینده ی نزدیک تاثیر خواهد گذاشت.

nazar-inten.asia

تبادل لینک با سایت های دارای رنکینگ بالا

تبادللینک یکی از قدیمی ترین روشهای افزایش رنکینگ می باشد که هم اکنون نیز مورد استفاده قرار می گیرد برای استفاده از این تکنیک نیز از سایت هایی با رنکینگ بالا استفاده کنید.

بروز رسانی وب سایت

گوگلسایتهایی را که دائما در حال بروز رسانی محتویات خود هستند را بیشتر دوست دارد و برای آن ها ارزش قائل می شود . رتبه ای آنها را با کیفیتی عالی بالامی برد ، بنابر این سعی کنید سایت خود را همیشه بروز نگه دارید.

ثبت وب سایت در شبکه های اجتماعی

بعداز طراحی سایت سعی کنید حتما یکی از گزینه های افزایش ترافیک سایت ثبت وب سایت در شبکه های اجتماعی باشد.با ثبت وب سایت در شبکه های اجتماعی با به اشتراک گذاشتن سایت شما در این شبکه ها ترافیک سایتتان به شدت بالا خواهد رفت .در زیر به معروف ترین شبکه های اجتماعی اشاره ای شده است :

 • Facebook
 • Google Plus
 • Squidoo
 • Digg
 • Hub Pages
 • Stumble Upon

سایت خود را آنلاین نگه دارید

اگرسایت به مدت طولانی قطع شود گوگل رتبه ی منفی برای سایت در نظر می گیرد برای جلوگیری از این کار از هاست های ابری که قطعی کمی دارند استفاده کنید.

از کلمات کلیدی که بیشتر بین کاربران استفاده می شود بهره مند شوید

کاربران برای جستجو در موتور ها از اختصار جملات استفاده می کنند این کلمات را شناسایی کنید و در هنگام طراحی وب سایت از آنها در صفحات سایت استفاده کنید .با این کار سایت شما ترافیک بالا و در نتیجه رتبه ی بالایی را جذب خواهد کرد.

تبلیغ در سایت های با رنکینگ بالا

برای این کار یک بنر از کارها و خدماتی که می خواهید در وب سایتخود ارئه دهید تهیه کنید و در سایت هایی با رنکینگ بالا که دارای ترافیک بالایی هم هستند تبلیغ کنید البته این کار دارای هزینه می باشد ولی نتیجه بهتری خواهد داد .

افزایش تعداد صفحات وب سایت

هرچهتعداد صفحات سایت بیشتر باشد گوگل امتیاز بیشتری برای وب سایت خواهد داد البته از ایجاد صفحات تکراری جدا پرهیز کنید که گوگل امتیاز منفی به این امر اختصاص می دهد .

لینکدهی و امضاء در تالارهای گفتگو

تالارهای گفتگوی فعال برای گوگل ارزشمند اند با شرکت در این تالارها می توانید از بک لینک برای ارتقای ترافیک سایت استفاده کنید .در این تالار ها می توانید موضوعی را ارسال کنید و در داخل متن موضوع به سایت خود لینک دهید . البته این هم بستگی به مدیران تالارها دارد که لینک های شما را حذف نکنند یا برخی از تالارها به بک لینک حساس هستند در این نوع تالارها لینک ارسال نکنید و از امضا سود ببرید .

از تکنیک های غیر مجاز برای سئو استفاده نکنید

برخینرم افزارها و یا سایت هایی هستند که ادعا می کنند که در کوتاهترین زمان سایت را به رتبه ی بالا در گوگل می برند این غلط است (سایتی که زود به رتبهبرتر رود زودتر از آن هم سقوط خواهد کرد ) گوگل تمام این ترفندها را می شناسد و اگر شناسایی کند سایت شما را بلوک خواهد کرد .

alexarank-inten.asia

در نتیجه

بعداز طراحی سایت خود حتما از این تکنیکها برای ارتقای سایت خود حتما استفادهکنید این ها تکنیکهایی هستند که به راحتی بدون صرف هزینه امکان پذیر می باشند .گوگل در هر سال ۴ بار سایت ها را بررسی و ارزیابی می کند و ممکن استسایتی از رتبه ی بالا به رتبه پایین بیاید و یا برعکس این عمل اتفاق بیفتد.

افزایش رتبه گوگل

(0) نظر | برچسب ها :
دوشنبه بیست و چهارم 1 1394

طراحی سایت برای برند سازی :برند ها یا نام تجاری شرکت ها در حقیقت معرف شما در میان مردم و جامعه خواهد بود. یکی از راه های برند سازی سریع و موثر طراحی سایت برند سازی می باشد، طراحی یک لوگوی مناسب برای برند شدن نیز یکی از ملزومات این امر بوده و توجه زیادی را می طلبد.قبل از شروع بحث در رابطه با طراحی سایت برای برند سازی چند سوال پیش روی ما خواهد بود:

برای دیده شدن و شناخته شدن چه کار هایی باید انجام دهیم؟

طراحی سایت برای برند سازی چه کمک هایی می تواند انجام دهد؟

آیا سئو سایت تاثیری بر روی برند شد خواهد گذاشت؟

در طراحی سایت برای برند سازی به چه نکاتی باید توجه بیشتری داشته باشیم؟

برای پاسخ به این سوالات و کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با طراحی سایت اینتن همراه باشید:

inten.asia

طراحی سایت برای برند سازی

انتخاب نام در طراحی سایت برای برند سازی

انتخاب یک نام مناسب در طراحی سایت برای برند سازی اولین و شاید مهمترین کار می باشد. در ادامه به بررسی برخی از ویژگی های نام های تجاری در طراحی سایت برای برند سازی می پردازیم:

نام تجاری در طراحی سایت برای برند سازی باید قانونی باشد

در وحله ی اول نامی که انتخاب می کنید باید قانونی باشد، ممکن است شرکت کوچکی نام تجاری و برند شما را قبلا ثبت کرده باشد و یا از لحاظ قانونی نامی که انتخاب می کنید دارای مشکلاتی باشد وپس از صرف هزینه های زیاد و معروف شدن و کسب مشتریان ثابت مجبور به عوض کردن نام تجاری و برند شرکت خود کنید، که بسیار ناخوشایند بوده و ضرر زیادیبه شما خواهد زد.

تهیه ی لیستی از نام ها در طراحی سایت برای برند سازی

برای راحتی کار ابتدا نام هایی را که مد نظرتان هستند، بر روی کاغذ بنویسید. این کار انتخاب شما را در انتخاب نام برای طراحی سایت برای برند سازی بسیار آسان تر می کند. نام تجاری یا برند در واقع چیزی است که شما می خواهید افراد با شنیدن آن سریعا شرکت و محصولاتشما را به یاد بیاورند. این نام برای انتقال معنایی بوده و باید دارای ویژگی های زیر باشد:

 • سریع و آسان باشد

نام تجاری در طراحی سایت برای برند سازی باید آسان و سریع بوده و با یاد نگه داشتن آن بسیار راحت باشد.

 • جذاب و با کیفیت باشد

جذابیت نام تاثیر زیادی در به یاد ماندن نام تجاری و وب برندینگ داشته و افراد را برای محصولات شرکت کنجکاوتر می کند

 • بین المللی و بدون مرز باشد

شاید در ابتدای کار شرکت و کسب و کار شما کوچک بوده و تنوع خدماتی و محصولاتی کمی داشته باشد، ولی به این نکته توجه داشته باشید که فضای پیشرفت همیشه وجود خواهد داشت پس بزرگ فکر کنید تا بزرگتر شوید! و روزی را تصور کنید که وارد بازار های جهانی شده و کسب و کارخود را بین المللی خواهید کرد.

 • خاص باشد

خاص بودن نام تجاری در طراحی سایت برای برند سازی باعث پیشرفت سریع تر و راحت تر شما در بازار رقابت خواهد شد.(تک باشید تا راحت تر دیده شوید.)

 • القا کننده ی بهترین ها باشد

یک مثال : ” اگر تمامی دنیا پر از گوجه و گوجه کار باشد ، باز هم گوجه های خوب مشتری خودشان را خواهند داشت.”

پس نگران رقیبان کسب و کار خود نباشید،و در عوض به کیفیت محصولات و خدمات خود توجه بیشتری داشته باشید.

 • حس خوب و مثبتی ایجاد کند

نام تجاری در طراحی سایت برای برند سازی باید در افراد ایجاد اشتیاق کرده و آن ها دید مثبتی به کسب و کار و محصولات شما داشته باشند.

 • در انتخاب نام زیاد مد گرا نباشید

مد ها روز به روز عوض شده و زودگذر هستند،سعی کنید نامی که انتخاب می کنید شیک و بروز باشد ولی بیش از حد مدگرایانهنباشد (در این رابطه بلند مدت فکر کنید.)

تاثیر سئوی سایت بر روی برند سازی

در طراحی سایت برای برند سازیباید به این نکته توجه داشته باشیم که ، چیزی راحت تر و سریع تر دیده می شود بشیتر و راحت تر نیز در یاد می ماند. سئو سایت باعث کاهش رتبه ی سایت شما در نتایج موتور های جستجو شده و این امر نیز باعث ورود مشتریان و افرادجدید به کسب و کار شما خواهد شد. سئو سایت تاثیر زیادی بر روی برند سازی داشته و یکی از پایه و اساس های وب برندینگ محسوب می شود.

inten.asia

طراحی سایت برای برند سازی

راه کار های سئو سایت برای برند سازی

تیم تحقیق و توسعه ی سئو سایت و طراحی سایت اینتن با بررسی الگوریتم های موتور های جستجو مخصوصا موتور جستجوی گوگل به این نتیجه رسیده است که  اخیرا این موتور ها حساسیت زیادی به برند ها داشته و از آن به عنوان یک عامل موثر در رتبه بندی سایت در نتایج جستجو استفاده می کنند. و این دوعامل (سئو سایت و طراحی سایت برای برند سازی) باهم و در کنار هم می توانند راه رسیدن به موفقیت را هموار تر کنند. لازم به ذکر است که برای بهبود کارایی سئو سایت استفاده از استاندارد های طراحی سایت در طراحی سایت برای برند سازی امری اجتناب ناپذیر است.

در کنار سئو سایت شما می توانید از راه کار های دیگری مانند بازاریابی شبکه های اجتماعی ، تبلیغ در گوگل ، ایمیل مارکتینگ (ارسال ایمیل های تبلیغاتی) نیز برای برند سازی و بهبود کسب و کار خود استفاده کنید.

شرکت طراحی سایت اینتن با بهره گیری از تیم حرفه ای و آخرین متد های روز در زمینه سئو سایت و طراحی سایت نوید بهترین ها را به شما می دهد.

(0) نظر | برچسب ها : طراحی سایت برای برند سازی
يکشنبه بیست و سوم 1 1394

باافزایش روز افزون استفاده از اینترنت و سامانه های مجازی و.. داشتن یک وب سایت برای هر سازمان یا شرکت و حتی اشخاص خاص مثل پزشکان ، مقامات دولتی ، سرمایه داران و تجار … ضروری به نظر می رسد . در واقع یک وب سایت می تواند در تمام دنیا معرف برای یک شرکت یا سازمان باشد و از این طریق اطلاعاتی را برای کاربران سایت فراهم می آورید.

طراحی و ساخت سایت سایت استاتیک یا سایت داینامیک

در طراحی سایت و راه اندازی آن در ابتدا نیازمند موارد زیر می باشیم :

 1. در ابتدا باید سایت یک نام برای خود داشته باشد که به این دامنه می گویند
 2. در مرحله دوم نیاز مند هاست (فضایی برای قرار دادن اطلاعات در اینترنت ) هستیم .
 3. طراحی گرافیک سایت و قالب مورد نیاز برای هر صفحه
 4. طراحی انیمیشن و عناصر متحرک برای بنرهای موجود در سایت
 5. برنامه نویسی صفحات وب سایت
 6. طراحی بانک اطلاعاتی برای سایت در صورت نیاز

 بعداز حل مسلئل بالا باید طرح ها و فایل ها ی خود را در فضای خریداری شده (هاست)در اینترنت بارگذاری کنید.اما در این مورد باید در نظر داشت که از چهنوع سایتی بهتر است برای کسب و کار مربوطه استفاده کنیم . به بررسی انواع سایت می پردازیم :

انواع سایت :

در بحث طراحی سایت ما به دو نوع سایت می پردازیم :

 1. سایت های استاتیک
 2. سایت های داینامیک

سایت های استاتیک

سایت هایی که تنها جنبه ی اطلاع رسانی دارند و هدف از ساخت سایتاطلاع رسانی یک طرفه است که اغلب از طرف سایت می باشد از این سایت ها بیشتر برای تبلیغات استفاده می کنند در واقع این سایت ها نمی توانند کاربر محور باشند و برای موتورهای جستجو اهمیت زیادی ندارند .

طراحی و ساخت سایت سایت استاتیک یا سایت داینامیک

ویژگی های سایت های استاتیک :

 1. فضای کمی دارند
 2. گرافیک بالا و ظاهر زیبایی دارند .
 3. هزینه تمدید هاست پایینی دارند (چون فضای کمی نیاز دارند).
 4. هزینه طراحی سایت استاتیک نسبت به هزینه طراحی سایت دینامیک کم است .
 5. این نوع سایت ها نیاز به مدیریت محتوا ندارند در واقع بدون CMS می باشند .
 6. اما در اینجا لازم است تا سایت فلش را نیز که نوعی از سایت های استاتیک است را معرفی کنیم .

سایت فلش

ایننوع سایت های دارای افکت های زیبای گرافیکی و تصاویر گرافیکی و متحرک شفافهستند و برای افراد و سازملنی بهتر است که اطلاعات آنها نیاز به ،بروزرسانی نباشد و اطلاعاتشان در طول یک سال یاچند ماه نیاز به تغییر جزئیباشد.چرا که برای تغییر این نوع سایت ها نیازمند افراد متخصص است که به زبان های برنامه نویسی این نوع سایت ها آگاهی کامل داشته باشد.

طراحی سایت داینامیک

بهتمام سایتهایی که دارای سیستم مدیریت محتوا می باشند سایت های دینامیک می گویند .این گونه سایت ها امکان تغییر محتوا و گرافیک سایت را به کاربر می دهد.

طراحی و ساخت سایت سایت استاتیک یا سایت داینامیک

ویژگیهای سایت های داینامیک :

 1. فضای زیادی دارند
 2. گرافیک و ظاهر این نوع سایت ها نسبت به سایت های استاتیک پایین تراست .
 3. عملکرد بالایی دارند
 4. امکان تغییر در اطلاعات و گرافیک سایت بعد از طراحی سایت وجود دارد .
 5. این سایت به دلیل داشتن سیستم مدیریت محتوا در آن می توان برای کاربران مختلف سطوح دسترسی تعریف کرد
 6. توسعه اطلاعات در این نوع سایت ها بعد از ساخت سایت به دلیل راحتی کار با CMS هزینه ای ندارد.
 7. صفحات دیگر سایت بر اساس پیش فرض های موجود انجام پذیر اند .
 8. لینکها خودکار به روز رسانی می شوند .
 9. جستجو در متوای سایت بسیار سریع تر اماکن پذیر است .

اینسایت ها بیشتر برای افراد و سازمان ها یا شرکت هایی که نیاز دارند تا اطلاعات خود را دائما بروز کنند مناسب است .چرا که مدیریت محتوای سایت بسیار آسان است و نیاز به شخص متخصص برای این کار نیست که از برنامه نویسی وطراحی سایت سر دربیاورد و هر شخصی با آموزش مقدماتی می تواند این کار را انجام دهد .

طراحی سایت اینتن : درواقع سیستم مدیریت محتوا این امکان را به افراد می دهد تا بدون داشتن اطلاعات زیاد راجع به زبان های برنامه نویسی بتوانند بعد از طراحی سایت خودرا مدیریت کنند .

تفاوت سایت های استاتیک و داینامیک :

باتوجه به اینکه ویژگی های هر دو نوع سایت را در بالا گفتیم باید متوجه شویمکه تفاوت اصلی طراحی سایت داینامیک و استاتیک در مدیریت محتوای سایت است در سایت های استاتیک هر شخصی نمی تواند محتوای سایت را تغییر دهد ولی در سایت های داینامیک کاربران هستند که محتوای سایت را تغییر یا ایجاد می کنندهمچنین بیشتر سایت های استاتیک دیتابیس ندارند درحالی که هیچ سایت داینامیکی بدون دیتابیس نمی تواند کار کند ساخت سایت داینامیک به دلیل داشتن برنامه نویسی زیاد سختر از طراحی سایتاستاتیک است.در واقع به سایت هایی که دارای سیستم مدیریت محتوا هستند داینامیک و به سایت هایی که این سیستم را ندارند استاتیک می گویند.

طراحی و ساخت سایت سایت استاتیک یا سایت داینامیک

نتیجه 

در نهایت می توان بر اساس نیاز هر شرکت یا سازمان و افراد طراحی سایتداینامیک یا استاتیک را برای خود انتخاب کنند . ولی در رابطه با سایت استاتیک به دلیل اینکه موتورهای جوستجو برای این نوع سایت ها بعد از طراحی سایت اهمیت قائل نمی شوند این نوع سایت ها نمی توانند بهینه یا سئو شوند که خود این مقوله بسیار پیچیده است و بهینه سازی سایت یکی از کار های با اهمیت است

(0) نظر | برچسب ها :
شنبه بیست و دوم 1 1394

طراحی سایت فروشگاهی:اگر محصول یا خدماتی دارید که به دنبال معرفی ، تبلیغ ، عرضه و حتی فروش آن را در دنیای اینترنتدارید یکی از بهترین گزینه های موجود برای شما سایت فروشگاهی می باشد. در ادامه نحوه ی کارکرد این نوع سایت ها را بررسی کرده و تفاوت های یک سایت فروشگاهی را با یک سایت معمولی بیان خواهیم کرد.

maketing site

در  طراحی سایت فروشگاهی به چه نکاتی باید توجه کرد؟

سایت فروشگاهی در واقع جایی است که شما میتوانید محصولات و خدمات خود را به صورت لیست وار  یا جدول بندی شده برای دید مشتریان در فضای اینترنت ارائه دهید. در امر فروش و ارائه ی خدمات شکل ظاهری سایت برای بازدید کننده مهم بوده و علاوه بر ساختار ظاهری شیک و زیباباید بسیار ساده و روان بوده و به نحوی باشد که بیشترین اطلاعات لازم را در کمترین زمان و جذابیت بالا به بازدید کننده ی سایت ارائه دهد.

سایت فروشگاهی برای چه کسانی مناسب است؟

سایت فروشگاهی همانطور که از نامش پیداست اغلب برای کسانی که محصولی برای فروش و یا خدماتی برای ارائه به مشتری دارند بیشتر مناسب می باشد. یکی از مزیت هایی که سایت فروشگاهی دارند این است که برای همه مناسب می باشد و لزومی ندارد شما یک شرکت تولیدی بزرگ داشته و یا یک تاجر بزرگ باشید. در واقع می توان گفت این سایت های فروشگاهیبرای تمامی کسب و کار ها چه بزرگ و چه کوچک مناسب ترین گزینه است.

maketing site

طراحی سایت فروشگاهی با سایر سایت ها چه تفاوتی دارد؟

 • سایت فروشگاهی بر اساس نوع محصول ارایه شده معمولا دارای یکویترین است که در صفحه ی نخست قرار می گیرد و شما می توانید نمونه ای از بهترین و جدیدترین جنس ها و محصولات خود را در این ویترین قرار داده و یک نما و دید کلی از سایت خود به مشتری و بازدید کننده ی سایت القا دهید.

 • یکی از مهمترین تفاوت های طراحی سایت های فروشگاهی با سایر سایت ها نحوه ی مدیریت این سایت ها می باشد. معمولا چون در این نوع سایت هامحصولات دارای تغییرات زیادی هستند (چه از لحاظ قیمت و چه از لحاظ نوع کالا) و شاید شما هر روز نیاز به بروز کردن محصولات و قیمت های آن ها داشتهباشید لزا سایت های فروشگاهی نوعی طراحی می شوند که مدیریت آن ها بسیار ساده بوده ودغدغه های مدیریتی کمتری دارند.

 • معرفی بهتر محصولات: طراحی سایت فروشگاهی به شما این امکان را می دهند که محصولات را ریز به ریز برای بازدید کننده شرح داده نقاط قوت ،ویژگی های برجسته و نقاط ضعف  برای آن تعیین کنید ، امکان مقایسه برای پارامتر های محصولات ایجاد کنید. برای آن ها امتیاز دهی قرار دهید، فروش ویژه داشته باشید، گارانتی و رنگ بندی محصولات را نیز تعیین کنید.

 • آمار گیری جامع: یکی از برتری های برجسته ای که طراحی سایت های فروشگاهی نسبت به سایر سایت ها دارند آمار دهی بسیار جامع آن ها می باشد. شما در این نوع سایت ها می توانید آمار های روزانه ، هفتگی، ماهانه وسالانه از سایت بگیرید . میزان موجوی خود را کنترل کرده. مقدار فروش محصولات و میزان درآمد را در بازه های زمانی مختلف مقایسه کنید. شما همچنینمی توانید این آمار ها را روی نمودار نیز مشاهده کرده و بررسی کاملی داشتهباشید.

ما در اینتن با بهره گیری از CMS های اختصاصی خودمان بهترین سایت های فروشگاهی را برای شما پیاده سازی خواهیم کرد.

(0) نظر | برچسب ها : طراحی سایت فروشگاهی
شنبه بیست و دوم 1 1394

مقدمه
افزایش روزافزون استفاده از ابزارهای مختلف در طراحی سایت و همچنین  تلاش طراحان سایت برای ایجاد سایتی کاربر پسند و زیبا موجب این شده است که استفاده از طراح های پیش ساخته در طراحی سایت امروزه بیشتر متداول شود Bootstrap نیز یکی از ابزارهای بسیار کاربردی است به طوری که به دلیل رایگان بودن محبوبیتبالایی دارد و تا به اینجا نیز نسخه سوم این ابزار کاربردی منتشر شده است.ُدر ادامه ما به معرفی اجمالی Bootstrap می پردازیم .

معنی لغوی Bootstrap

بوتدر زبان انگلیسی به معنی پوتین است بوت استرپ هم در معنی این است که در بعضی از پوتین ها زبانه ای برای کشیدن پاشنه قرار دارد به این زبانه بوت استرپ می گویند که کار پوشیدن پوتین را راحت می کند و احتمالا هم به همین دلیل از این اصطلاح برای ابزار بوت استرپ استفاده کرده اند چرا که طراحی سایت را تا ۸۰ درصد راحتر و سریع تر می کند.

معنی اصطلاحی Bootstrap

بوتاسترپ به معنی خود راه انداز است در واقع Bootstraping به معنی راه اندازیفرآیند به صورت مستقل و بدون استفاده از منابع دیگر است.و اگر دقت کنید معنی Booting (راه اندازی سیستم و وارد سازی اطلاعات اولیه نرم افزار در رمکامپیوتر) نیز از این اصطلاح برداشته شده است.

تاریخچه Bootstrap

بوتاستریپ توسط Jacob Thornton  و Mark Otto که از برترین کارمندان توئیتر هستند طراحی شد و این طرح برای ایجاد سازگاری بین ابزارهای مختلف موجد در سایت توئتیر پیاده سازی شده است.قبل از ایجاد بوت استرپ توئیتر از کتابخانهها و ابزارهای زیادی استفاده کرده بود ولی به دلیل هزینه بالای نگهداری و همچنین ناسازگاری با برخی از ابزارها ، راه کار را در استفاده از بوت استرپدید.و بوت استرپ به دلیل استقبال زیاد در بین کاربران در سال ۲۰۱۱ به صورتopen source در اختیار عموم قرار گرفت.

Bootstrap در طراحی سایت

بوتاسترپ مجموعه ای از ابزارهای کاربردی و مورد نیاز برای طراحی سایت و وب اپلیکیشن و همچنین شامل قالب های طراحی HTML مبتنی بر CSS است.از این قالب ها می توان به عنوان متن ها ، فرم ها ، عکس ها ، منو ها و …. در طراحی سایتاستفاده کرد.به طوری که بوت استرپ می خواهد از طراحی های پیش فرض در طراحیسایت بیشتر استفاده کنیم. و فضای بین کد نویسی و طراحی را کم کند.که این در نهایت به کاهش زمان راه اندازی پروژه می شود.

بوتاسترپ دارای افزونه های جاوا اسکریپت است که به راحتی می توان از آن ها استفاده کرد بدین صورت که با edit کردن آن می توان به طراحی سایت خود جلوه های زیبایی داد.بوت استریپ رایگان است و در دسترس همه قرار دارد.در ضمن بهتر است قبل از استفاده از بوت استریپ به زبانهای HTML و CSS وهمچنین JavaScript آشنا یی داشته باشید.

مزایای Bootstrap

1-Mobile first : در طراحی بوت استرپ از رویکرد موبایل در اولویت استفاده میشود .یعنی در طراحی سایت قبل از اینکه به کامپوتر فکر کنیم ابتدا سایت را برای موبایل طراحی کنیم.در واقع دو نوع رویکرد برای طراحی سایت داریم:

         ۱- رویکرد Desktop محور: که به صورت زیر است.

 best2

        ۲- رویکرد Mobile First : کهبه صورت زیر می باشد.

best1

۲- پشتیبانی مرورگر: اکثر مرورگرهای موجود بوت استرپ را پشتیبانی می کنند.
۳- استفاده آسان از بوت استرپ: با آشنایی مقدماتی از HTML و CSS می توان از بوت استرپ به راحتی استفاده کرد.
۴- طراحی ریسپانسیو: بوت استرپ دارای ابزاری است که به طراحی واکنش گرا یا ریسپانسیو برای دستگاه های مختلف کمک می کند.بوت استرپ داری کلاس های متعددی است که در حال حاظر به چها نوع صفحه نمایش با ابعاد مختلف راهکارهایی را ارائه می کند.

Capture

مشکل Bootstrap

مشکلاصلی به کار گیری بوت استرپ در این است که سایت ها کم کم رنگ و روی یکسانیبه خود می گیرند. و با این پیشرفتی که بوت استرپ دارد درآینده ای نزدیک شاهد سایتهایی خواهیم بود که از نظر ظاهرخیلی به هم شبیه هستند.مثلا در حالحاظر رنگ مشکی هدر سایت ، بوردر یک پیکسلی خاکستری و دکمه های آبی و قرمز نشان دهنده استفاده از بوت استرپ در طراحی سایتاست. که تشخیص سایت را کمی مشکل می کند.البته منظور این نیست که از این ابزار زیبا استفاده نکنیم بلکه بهتر است در راستای بهبود فضای اینترنت از آن استفاده کنیم .

(0) نظر | برچسب ها : کاربرد Bootstrap در طراحی سایت
X